Stránka prochází změnou designu, za dočasné komplikace se omlouváme.

Food Day Festival Holešov 2024

Aktualizováno: 15. 5. 2024

Zaměstnankyně odboru hygieny výživy Krajské hygienické stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně provedly kontroly stánkového prodeje občerstvení na této nově pořádané akci.

Místo konání akce: Areál zámku Holešov, nám. F. X. Richtra 190, 769 01 Holešov

Datum konání akce: 11. 5. 2024

obrazek 5

Food day Festival nabídl spoustu rozmanitého sortimentu, sladkého i slaného a nechyběl ani pestrý výběr nealkoholických a alkoholických nápojů. Představily se „kuchyně světa“ jako jsou např. indická, egyptská, gruzijská, mexická, vietnamská, italská, ale i naše česká v zastoupení moderního pojetí langošů. K dispozici byly dále speciality amerického typu –burgery, hot dogy, hranolky.  Pro odvážné byl k dispozici stánek s hmyzími specialitami, pro milovníky sladkého zase stánky s churros, makronkami, waflemi, nebo s rolovanou zmrzlinou. Pro osvěžení byly připraveny samostatné stánky s nápoji – točené pivo, limo, míchané nápoje, vína a limonády do sáčku.

Holesov 2

Kontroly v prodejních stáncích byly zaměřeny především na zajištění zařízení na mytí rukou, přívodu studené nebo teplé vody, dodržování osobní a provozní hygieny, informování o alergenech v podávaných pokrmech a nápojích, dodržování skladovacích podmínek potravina a pokrmů, značení polotovarů a sledovatelnosti nabízených potravin a pokrmů, včetně kontrol dat použitelnosti či minimální trvanlivosti.

Celkem bylo provedeno 21 kontrol.

Při kontrolním šetření v jednotlivých stáncích nebyly zjištěny podstatné hygienické závady na úseku osobní a provozní hygieny ani na úseku skladování potravin, také nebyly nalezeny potraviny neoznačené či zjevně zdravotně závadné.

Holesov 3

Důležité upozornění!

  • Informační linka Ministerstva zdravotnictví ČR: 1221
  • Volba 1 – COVID agenda včetně očkování
  • Volba 2 – Zdravotní péče pro Ukrajinské uprchlíky.