Stránka prochází změnou designu, za dočasné komplikace se omlouváme.

Otevírání pramenů v Luhačovicích 2024

Aktualizováno: 15. 5. 2024

Festival Otevírání pramenů v Lázních Luhačovice symbolicky zahájil lázeňskou sezonu a příchod jara v Luhačovicích. Akce se konala ve dnech 10. 5. – 12. 5. 2024 a doprovázel ji víkendový jarmark.

Stánkybyly umístěny na ulici Dr. Veselého v Luhačovicích.

Dne 11. 5. 2024 provedly zaměstnankyně oddělení hygieny výživy Krajské hygienické stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně kontroly stánkového prodeje občerstvení v rámci jarmarku pořádaného při akci „Otevírání pramenů v Luhačovicích 2024“.

Ve stáncích byly nabízeny různé druhy pokrmů a pochutin – grilovaná uzenina a sýry, tradiční langoše a bramboráky, hamburgery a další teplé pokrmy (halušky, pečené brambory apod.). Mlsné jazýčky návštěvníků uvítaly stánky s mléčným karamelem, lívanečky či trdelníky, které byly vyráběny na grilu na dřevěném uhlí, který ještě zvýrazní samotnou chuť trdelníku. Dále byly k dispozici stánky s míchanými alkoholickými a nealkoholickými nápoji.

Luh obr

Při stánkovém prodeji byly kontrolovány podmínky pro udržování osobní hygieny pracovníků (zajištění mytí rukou a vybavení prostředky pro mytí rukou a osušení), provozní hygiena, informovanost zákazníků o alergenech v nabízených pokrmech a nápojích, skladování potravin a pokrmů při vhodných teplotních podmínkách, kvalita smažicího oleje, značení potravin a surovin pro přípravu pokrmů a jejich čerstvost.

Celkem bylo provedeno 10 kontrol.

Při kontrole stánkového prodeje s občerstvením nebylo zjištěno porušení hygienických pravidel, pokrmy a nápoje byly vyráběny v rozsahu a kapacitě, která odpovídala vybavením stánků.

Důležité upozornění!

  • Informační linka Ministerstva zdravotnictví ČR: 1221
  • Volba 1 – COVID agenda včetně očkování
  • Volba 2 – Zdravotní péče pro Ukrajinské uprchlíky.