Přírodní koupací biotop v obci Prostřední Bečva (VS)

 V obci Prostřední Bečva je od roku 2015 k dispozici ke koupání veřejnosti areál přírodního koupacího biotopu, který se nachází na pravém břehu Rožnovské Bečvy naproti parkovišti u obecního úřadu.

biotopprostednbeva

 Koupací voda v koupacím biotopu je upravována biologickým způsobem čištění  pomocí flísových filtrů a filtrační laguny s vodními rostlinami. Koupací část biotopu je rozdělena na plaveckou část a dětské brouzdaliště. Plavecká část má hloubku vody 0 až 2,5 m, brouzdaliště má hloubku 0 až 0,2 m. Celá plocha koupací části, včetně ochozu biotopu, je provedena z PVC fólie a z kompozitně spojeného oblohranného kameniva. K dispozici jsou  pro návštěvníky v areálu převlékací kabiny,  venkovní sprchy a objekt hygienického zázemí oddělený pro muže a ženy a dále pro imobilní osoby. K dispozici je také bufet s občerstvením. Koupací část biotopu je vybavena vodní skluzavkou a skokanským můstkem. Pro slunění je návštěvníkům k dispozici travnatá plocha v areálu biotopu.

Legenda

Voda vhodná ke koupání. Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci s vyhovujícími smyslově postižitelnými vlastnostmi.
Voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. Nezávadná voda s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi, v případě možnosti je vhodné se osprchovat.
Zhoršená jakost vody. Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání se doporučuje osprchovat.
Voda nevhodná ke koupání. Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání a provozování vodních sportů nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby soslabeným imunitním systémem.
Voda nebezpečná ke koupání. Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a hrozí akutní poškození zdraví, vyhlašuje se zákaz koupání.
XMěření nebylo provedeno
KZkrátkodobé znečištění

Přehled kvality vody v minulých sezonách

Rok 2018

23.5.7.6.20.6.12.7.14.7.31.7.29.8.
plavecká část
brouzdaliště

Rok 2017

1.6.13.6.28.6.12.7.24.7.26.7.10.8.29.8.
plavecká část
brouzdaliště

Rok 2016

1.6.21.6.4.7.21.7.2.8.4.8.4.8.30.8.
plavecká část
brouzdaliště

Důležité upozornění!

  • Informační linka Ministerstva zdravotnictví ČR: 1221
  • Volba 1 – COVID agenda včetně očkování
  • Volba 2 – Zdravotní péče pro Ukrajinské uprchlíky.