1. 8. 2023

Gulášfest 2023 – zpráva

Aktualizováno: 4. 9. 2023

Místo konání akce: Fotbalový stadion ve Valašském Meziříčí, na adrese Žerotínova 736, 755 01 Valašské Meziříčí
Datum konání akce: 20. – 22. 7. 2023

Ve dnech 20. – 22. 7. 2023 (čtvrtek, pátek a sobota) proběhla největší hudební a společenská událost v regionu Valašského Meziříčí spojená s ochutnávkou spousty druhů gulášů a lunaparkem. Organizátory této akce byly právnické osoby ADEJUL s.r.o.

Kontrola byla zaměřena:
• Zásobování akce pitnou vodou
• Kapacita a čistota sanitárních zařízení pro návštěvníky akce
• Úklid areálu (komunální odpad)
• Stánkový prodej občerstvení a dekorativní kosmetiky
Zdroj: https://www.gulasfest.cz/

Pro návštěvníky byl k dispozici celý areál fotbalového hřiště TJ Valašské Meziříčí. Návštěvníci i prodejci měli k dispozici sanitární zařízení oddělené pro ženy a muže umístěné v hlavní budově šaten TJ a v zadní části budovy šaten se samostatným vchodem (obojí placené) a dále mobilní WC o firmy WC servis – pronájem mobilních toalet, umístěné před budovou šaten. Objekt šaten je napojen na veřejný vodovod.
V objektu je umístěna úklidová místnost, kde byly uloženy dezinfekční a úklidové prostředky a pomůcky (Savo originál a dezinfekční univerzální čistič ve spreji). Úklid sanitárních zařízení i mobilních sanitárních zařízení zajišťovali cca 3 pracovníci.

Sanitární zařízení pro veřejnost bylo v hlavní budově TJ

WC ženy – v předsíni umístěny 2 umyvadla s tekoucí pitnou vodou, vybavené jednorázovými papírovými utěrkami a 2 WC kabinami.

WC muži – v předsíni umístěny 2 umyvadla s tekoucí pitnou vodou, vybavené jednorázovými papírovými utěrkami, 2 pisoáry a 2 WC kabinami.

foto 1

Sanitární zařízení v zadní části budovy TJ – pro veřejnost až od 18 hodiny

WC ženy – v předsíni umístěny 3 umyvadla s tekoucí pitnou vodou, vybavené jednorázovými papírovými utěrkami a 3 WC kabinami.

WC muži – v předsíni umístěno 1 umyvadlo s tekoucí pitnou vodou (1 umyvadlo mimo provoz), vybavené jednorázovými papírovými utěrkami, 6 pisoáry a 4 WC kabinami.

Mobilní WC – celkem 9 kusů (z toho 1 mobilní WC pro imobilní osoby)

Komunální odpad

Po celém areálu byly rozmístěny sídlištní kontejnery a mobilní odpadkové koše. Dle sdělení organizátorů akce, každé ráno jsou nádoby vyprazdňovány technickými službami Valašské Meziříčí včetně velkého úklidu areálu. Během dne se v areálu starala o úklid odpadků 1 osoba.

Kontrola prodeje stánkového občerstvení

Součástí státního zdravotního dozoru na této akci byla kontrola prodejních stánků s občerstvením. Akce byla zaměřena především na ochutnávku různých 30 druhů guláše. Mimo to byly v rámci této akce návštěvníkům k dispozici stánky např. s grilovanými klobásami, stánky nabízející langoše, trdelníky, bramborové spirály, cukrovou vatu atd. Dále stany s čepovanými a balenými nápoji (alkoholickými i nealkoholickými), míchané nápoje, ledová tříšť a teplé nápoje. Prodejci občerstvení měli zajištěny samostatné záchody v objektu hlavní budovy, které byly uklizené a čisté. Pořadatel zajistil pravidelný odvoz komunálního odpadu z odpadkových košů, takže ani okolí stánků nebylo znečištěno použitými jednorázovými obaly. 

Závěr

Ze 7 kontrolovaných stánků byly závady zjištěny 2 případech, za které budou provozovatelům uloženy sankce. Konkrétně se jednalo o nevhodné skladování pokrmů a použití nevhodných obalů na balení potravin. Organizátoři akce pro letošní ročník zajistili mobilní sanitární zařízení pro imobilní osoby.

Fotodokumentace KHS ZK:

foto 2

Závěr

Ze 7 kontrolovaných stánků byly závady zjištěny 2 případech, za které budou provozovatelům uloženy sankce. Konkrétně se jednalo o nevhodné skladování pokrmů a použití nevhodných obalů na balení potravin. Organizátoři akce pro letošní ročník zajistili mobilní sanitární zařízení pro imobilní osoby.

Fotodokumentace KHS ZK:

foto3

Důležité upozornění!

  • Informační linka Ministerstva zdravotnictví ČR: 1221
  • Volba 1 – COVID agenda včetně očkování
  • Volba 2 – Zdravotní péče pro Ukrajinské uprchlíky.