Přírodní koupací biotop Dvůr Honětice (KM)

V roce 2012 byl v těsné blízkosti penzionu Dvůr Honětice vybudován přírodní koupací biotop, tedy koupaliště s přírodním systémem filtrace vody. Je to tedy umělá vodní nádrž, která ovšem vypadá jako přírodní, jen její dno a stěny jsou tvořeny silnou folií přírodní světle zelené barvy. Lem biotopu je z lité kamínkové dlažby, ze které je i pozvolný vstup do vody se zábradlím.

Pár kroků od břehu je v rekonstruovaném objektu zázemí koupacího biotopu občerstvení, půjčovna sportovních potřeb, umývárna, toalety a sprchy. Do všech prostor je bezbariérový přístup. Je zde prostor pro přebalování dětí, zařizovací předměty pro děti mají sníženou výšku.
Součástí dvoru v Honěticích je i kemp pro možnost ubytování ve stanech a karavanech. V kempu jsou i dvě čtyřlůžkové chatky. V nejbližší době plánujeme pořídit i nějaká domácí hospodářská zvířata. Dvůr Honětice je velmi vhodné místo pro strávení zajímavé příjemné dovolené. Můžete ovšem přijít se jen okoupat či ochutnat něco z naší poctivé domácí české kuchyně. Pořádáme letní dětské a příměstské tábory, akce pro děti jako např. pálení čarodejnic, den dětí, pouštění draků.

Kontrola kvality vody:

Datum Hodnocení Poznámka
 3.7. Voda nevhodná ke koupání  Voda nevhodná ke koupání z důvodu zvýšeného množství indikátoru fekálního znečištění. Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy a osoby s oslabeným imunitním systémem. Je snížena průhlednost vody pod 1 m.
 22.7. Voda nevhodná ke koupání  Voda nevhodná ke koupání. Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání a provozování vodních sportů nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy a osoby s oslabeným imunitním systémem.
 30.7.  Voda vhodná ke koupání  Voda vhodná ke koupání
 13.8.  Voda nevhodná ke koupání  Voda nevhodná ke koupání. Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko, koupání a provozování vodních sportů nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy a osoby s oslabeným imunitním systémem.
 26.8.  Voda vhodná ke koupání  Voda vhodná ke koupání
     

Legenda:

Voda vhodná ke koupání Voda vhodná ke koupání
Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi
Zhoršená jakost vody Zhoršená jakost vody
Voda nevhodná ke koupání Voda nevhodná ke koupání
Voda nebezpečná ke koupání Voda nebezpečná ke koupání
Měření nebylo provedeno Měření nebylo provedeno

Přehled kvality vody v minulých sezonách:

Rok 2018

29.5. 25.6. 3.7. 16.7. 2.8. 27.8.
 Voda vhodná ke koupání  Voda nebezpečná ke koupání Voda vhodná ke koupání  Voda vhodná ke koupání Voda vhodná ke koupání  Voda vhodná ke koupání

Rok 2017

22.6. 24.7. 25.7. 23.8.
Voda vhodná ke koupání Voda vhodná ke koupání Voda vhodná ke koupání Voda vhodná ke koupání

Rok 2016

13.6. 11.7. 27.7. 3.8.
Voda vhodná ke koupání Voda vhodná ke koupání Voda vhodná ke koupání Voda vhodná ke koupání

Rok 2015

8.6. 25.6. 8.7. 21.7. 17.8.
Voda vhodná ke koupání Voda vhodná ke koupání Voda vhodná ke koupání Voda vhodná ke koupání Voda vhodná ke koupání

Rok 2014

19.5. 2.6. 16.6. 25.6. 17.7. 24.7. 29.7.
Měření nebylo provedeno Měření nebylo provedeno Měření nebylo provedeno Měření nebylo provedeno Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi Měření nebylo provedeno Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi